Kardiyoloji kalp ve damar hastalıklarını tanımlayan ve tedavi eden bir tıp branşıdır. Dünyada ve ülkemizde başta gelen sağlık sorunlarından bir tanesi olan kalp hastalıklarının yaşı ve cinsiyeti yoktur. Kalp hastalıkları bazen bebeklik çağında ortaya çıkabilecekken ileri yaşlarda da görülebilir. Bu yüzden çok geniş bir yaş aralığına sahip bir hastalıktır. Kalp hastalıkları hayati bir öneme sahip olduğundan ciddiyetle takip edilmesi gerekir.

Kardiyoloji Ankara sağlık kliniğimiz, kalp sağlığının öneminin farkında bu yüzden uzman çalışma arkadaşlarımız kalbinize en hızlı ve doğru tedavi yöntemleri ile tedavi için durmadan çalışmaktadır.

Kardiyoloji Nelere Bakar?

Kalbin en bilinen özelliği olan vücuda kan pompalamaktır. Diyelim ki kalbimiz bazı sebeplerden ötürü kan pompalama görevinde bir sıkıntı oluştu bu sıkıntının yarattığı hastalık kalp yetmezliğidir. Kardiyoloji tıp alanı kalp yetmezliğinin yanı sıra hipertansiyon, İskemik kalp hastalıkları, aort yetmezliği, mitral kapak yetmezliği gibi hastalıkların da tedavisini yapmaktadır. Bu hastalıkların da belirtileri şunlardır: çarpıntı, istem dışı kilo kaybı (sadece bazı kalp hastalarında görülür), kalp kapakçıkları ile ilgili gelişen hastalıklarda ise kan kusma, solunum sıkıntısı ve gece idrara çıkma, en yaygın belirti ise bayılmadır. Kalp hastalıklarının en belirgin semptomlarından biri olan paroksismal dispne yani hastanın gece uykusundan uyanmasına neden olacak kadar ağır bir şekilde olan nefes alamama sıkıntısıdır. Bu ve buna benzer belirtileriniz varsa hiç vakit kaybetmeden kliniğimize sağlık kliniğimize başvurun.

Kardiyovasküler cerrahlar, kardiyovasküler sistem hastalıkları veya bozukluklarının neden olduğu hasarı onarmak için kalp ve kan damarlarını ameliyat eder.

Kardiyovasküler Cerrahi

Kardiyovasküler cerrahlar, kardiyovasküler sistem hastalıkları veya bozukluklarının neden olduğu hasarı onarmak için kalp ve kan damarlarını ameliyat eder.  Çoğu zaman, kardiyovasküler hastalık teşhisi, hastayı bir kardiyoloğa sevk eden birinci basamak hekimi ile başlar . Kardiyolog ameliyatın gerekli olduğuna karar verirse, hastayı kardiyoloji ekibinin yeni üyesi olan bir kalp damar cerrahına yönlendirir. Kalp müdahalesinden sonra dahi hasta kardiyolog gözetiminde kalır.

 

Kalp damar cerrahları, kapak tamiri ve değişimi, kalp kusuru onarımı, koroner baypas, anevrizma onarımı, transmiyokardiyal lazer revaskülarizasyonu ve kalp nakli dahil olmak üzere birçok farklı operasyon gerçekleştirir. Ayrıca vücudun ana kan kaynağı olan aort da dahil olmak üzere kan damarlarında operasyonlar gerçekleştirirler. Günümüzde kalp cerrahisi aynı zamanda ventriküler destek cihazlarının (VAD’ler), vücudun her yerine kan pompalamasına yardımcı olarak başarısız bir kalbe yardımcı olan mekanik cihazların kullanımını veya implantasyonunu da içerebilir.

Profesyonel Sağlık Hizmetleri

Kardiyoloji alanında sizlere sunulan hizmetlerden faydalanırken en kaliteli hizmeti aldığınız kadar en uygun ücretlerle de karşılaşırsınız. Tedavi faturası ne kabarık olacak diye düşünmenize gerek yoktur. Biz kalbinizin sağlığını düşündüğümüz kadar uygun fiyatlarla da sizi mağdur etmemeyi ilk hedefimiz olarak belirledik. Kalbinizi bize emanet etmek için baysalsaglik.com adresinden bize ulaşın.

Kardiyovasküler cerrahlar, kalp ve damar hastalıklarının tedavisini sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan araştırma çabalarının ön saflarında yer almaktadır. Bu noktada kalp ve damar cerrahisi ile ilgili destek almanız gerektiğinde kliniğimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.