Ortopedi, kas-iskelet sistemi cerrahisi veya manipülasyonuna odaklanan tıp alanıdır. Cerrahi uzmanlık, başlangıçta gelişimsel deformiteler ve çocuk felcinin çocuklarda etkilerine odaklanmıştı, ancak günümüzde her yaştan bireyde kas-iskelet sistemini etkileyen tüm durumları ve hastalıkları ele almak için önemli ölçüde genişlemiştir.

Ortopedik durumlar, ilaçlarla, fizik tedaviyle, egzersizle, alternatif terapilerle veya minimal invaziv ve dolayısıyla geleneksel açık cerrahiye göre vücut için daha az travmatik olanlar da dahil olmak üzere bir dizi cerrahi prosedürle ameliyatlı ve ameliyatsız olarak tedavi edilebilir. Ortopedik tedavilerin genel amacı, kas-iskelet sistemini korumak veya eski haline getirmektir.

Ortopedi, doğuştan var olan ya da daha sonra oluşan sakatlıkların tedavisini yapmaktadır. Dünya da ve ülkemizde en çok talep gören tıp branşlarından bir tanesidir. Hayat şartları ve iş yaşamının yoğunluğu sebebi ile bazı hastalık ve ağrıların ortaya çıkması kaçınılmaz bir durumdur. Kişiler bu ağrıları dindirmek amacı ile değişik tedavi yöntemleri uygulayarak ağrılarından kurtulmaya çalışırlar. Sorun şu ki insanlar ağrılarına çare olacak doktoru seçme konusunda pek başarılı olmazlar. Ülkemizde de bu ve benzeri şartlar söz konusu olduğundan Ortopedi bilim dalı en çok yoğunluğun yaşandığı bölümdür.

Ortopedik Tedavi

Uygulamaları ortopedi odaklı olan doktorlara hepsi ameliyat yapmasa dahi bu doktorlar ortopedi cerrahları denir. Ortopedik bir problem meydana gelmesi durumunda ortopedi cerrahi uzmanlarının müdahale etmesi gerekir. Bir ortopedi cerrahı, vücuttaki kemikleri ve yumuşak dokuları (bağlar, tendonlar) etkileyen kas-iskelet sistemi problemlerini teşhis etme ve yönetme veya tedavi etme yetkisine sahiptir. Ayrıca bir ortopedist, hastalara tedavilerinin etkisini artırabilecek rehabilitasyon yöntemleri önerebilir. Ayrıca ortopedik yaralanmaların ve hastalıkların önlenmesi konusunda hastalara etkili ortopedik eğitim ve rehberlik sağlayabilir.

Dünya çapındaki klinik ve temel bilim araştırmacıları, kas-iskelet sistemi ile ilgili sorunları tedavi etmek ve hastaların normal aktivite düzeylerini ve yaşam tarzlarını yeniden kazanmalarına yardımcı olmak için mevcut ve yeni ortopedik tedavilerin bilgisine eklemeye devam ediyor.

Ortopedi tedavisi kapsamında çarpık ayak, bel eğriliği, kalça çıkıklığı gibi hem gelişim bozukluğu hem de doğuştan gelen hastalıkların tedavi edilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra menüsküs, burkulma ve ezilme gibi spor aktivitesi sonucunda oluşan hastalıklar da ortopedi tedavisi ile çözülebilmektedir. Tendon yırtılması, kırık, çıkık gibi problemlerin meydana gelmesinde de ortopedi doktorlarına başvurulması gerekmektedir.

Baysal Sağlık Ayrıcalıkları

Baysal Sağlık sağlık hizmetleri alanında uzman doktorlarla çalışarak sizlerin sağlığını düşünen ender kuruluşlardan biridir. Hastalarına hizmet konusunda öncü olan Baysal Sağlık için öncelikli hedef insan sağlığı ve yaşamıdır çünkü sağlık ihmal edilecek bir şey değildir. Ücretlendirme politikamız ise piyasanın en uygun ücretlisi olmak ve en kaliteli hizmetini vermektir. Sizde bu kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı sağlık hizmetlerinden faydalanmak için hemen web sitemizden ya da diğer iletişim kanallarından bizlere ulaşın ve sağlığınızı güvence altına alın.

 

Baysal Sağlık kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmaktadır. Siz de ortopedi alanında en iyi doktorları ve hastaneyi bulmak için Baysal Sağlık ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.