Karın Germe

Karın germe; yağ fazlalığı, sarkıklık ve diğer bazı sorunlar nedeniyle karın bölgesinde ortaya çıkan problemlerin giderilmesini sağlayan cerrahi uygulamalardan bir tanesidir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülecek sorunlara yönelik çözüm önerilerini gündeme getiren karın germe uygulamaları sayesinde gevşek görüntüden kurtulmak mümkündür. Estetik kaygıların ön planda olduğu bir uygulama çerçevesinde gerçekleştirilen karın germe işlemi sonrasında çatlakların da yok edilmesi amaçlanmaktadır.

Karın Germe Nedir?

Tıp literatüründe Abdominoplasti olarak isimlendirilen karın germe operasyonu estetik cerrahi uygulamalarından bir tanesidir. Karın bölgesinde yaşanan sorunlara yönelik kaliteli çözüme olanak sağlarken deformasyonlar ve olumsuz görüntünün ortadan kaldırılmasında çok büyük bir rolü bulunmaktadır.

Karnın sarkması, öne doğru çıkıklık olması, çatlaklar, fazla yağlar ve diğer sorunlar değerlendirildiğinde karın germenin çok ciddi çözümler getirdiğinden söz etmek gerekmektedir. Karın bölgesindeki bütün problemleri tek bir operasyonla çözmeyi başaran bu uygulama çerçevesinde hastanın daha sağlıklı bir beden sahip olması da mümkündür. Hekim kontrolünde ve her hasta için titiz bir planlama çerçevesinde gerçekleştirilen karın germe uygulamaları ile beklentilere uygun sonuçlar elde etmek mümkündür. Bu çerçevede amaç tamamen kaliteli sonuçlara ulaşmaktır.

Abdominoplasti Operasyon Süreci Nasıldır?

İnsan bedeninin önemli noktalarından biri olan karında yaşanan görsel problemler pek çok bireyin sosyal yaşantısını etkiler. Bu etkinin ortadan kaldırılması ve daha sağlıklı bir görüntünün elde edilmesi adına hekim kontrolünde abdominoplasti tedavisi gerçekleşir. Tedavi süreci hekim muayenesi ve kontrolü ile başlar. Sarkıklık, çatlak, yağ fazlalığı ve diğer bütün problemler tespit edilerek buna uygun bir çözüm planlaması yapılmaktadır.

Hekim kontrolünde ve operasyon öncesinde gerçekleştirilen planlamaya bağlı olarak sürdürülen karın germe operasyonu ile arzu edilen sonuçlara ulaşılmaktadır. Burada önemli olan planlamaya sadık kalınması ve beklentilere uygun bir yaklaşımın benimsenmesidir. Karnın daha sıkı ve güzel bir şekilde görünmesini sağlayacak olan karın germe uygulamaları çerçevesinde kaliteli bir sonuca ulaşmak mümkündür.

Karın germe uygulaması bireyin sağlıklı ve hareketli bir yaşam sürmesi durumunda uzun süreli etki eder. Ancak hamilelik, fazla kilolar ve dengesiz beslenmenin söz konusu olması karın germe uygulamasının etkilerinin ortadan kalkmasına neden olabilecektir.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Karın germe uygulaması her hasta için benzer süreçlere işaret etmemektedir. Zira hastanın sarkıklık durumu veya fazla yağlarının oranı karın germe konusundaki yol haritasını da derinden etkileyecektir. Bu durumda her hasta için farklı bir planlama gerçekleştirmek gerektiği de bilinmelidir. Ortalama bir abdominoplasti tedavisinin süresi 3 ila 3,5 saat arasında farklılık göstermektedir. Ancak sarkıklık ve yağ dokusunun fazla olduğu hallerde süre 4 saate kadar uzayabilmektedir.

Hekim kontrolünde gerçekleşen operasyon sayesinde hastanın arzu ettiği görüntüyü yakalamak mümkün olur. Özellikle de sağlıklı bir görüntüye ulaşmak isteyen kimseler için bu tedavi yöntemi çok büyük ayrıcalık sağlar.

Karın Germe Sonrasında İyileşme Süreci

Karın germeden sonra iyileşme süreci hastanın metabolizmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu çerçevede operasyonu takiben 1-2 gün hastanede yatıştan sonra hasta taburcu edilmektedir. Operasyon sonrasında yaklaşık 1 ay giyilecek korse sayesinde iyileşmenin hızlandırılması mümkündür.

Cerrahi operasyonu takiben 2-3 gün sonra dul alabilen hastaların dikişleri 7 gün geçtikten sonra alınmaktadır. İyileşme sürecinde uyarılara riayet eden ve vücudunu zorlamayan hastalar için 7 ila 10 haftalık sürede normal yaşama geri dönüş mümkündür. İyileşme süreci boyunca yaşanacak ağrı ve sızılar için sadece hekimin önereceği ilaçlar kullanılmalıdır.

Baysal Sağlık olarak süreç boyunca sizlere destek oluyor ve size en iyi hizmeti vadediyoruz.