Ağız Diş ve Çene Sağlığı; ağız içinde bulunan yumuşak dokuların yanı sıra dişler, çene ve çene eklemleri ile alakalı bütün rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasında rol oynar. Bu çerçevede ağız ve diş yapısıyla alakalı ortaya çıkan rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi bu alan bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Tedavi süreçlerinin oldukça çeşitli olduğu ağız, diş ve çene cerrahisinde amaç hastaların daha sağlıklı olmasıdır.

Ağız Diş ve Çene Sağlığı Kapsamında Uygulanan Tedaviler

Ağız ve diş sağlığı konusunda hastaların şikâyet üzerine Baysal Sağlık Merkezi’ne başvurmaları üzerine aşağıdaki tedavi ve uygulamalara başvurulmaktadır. Bu uygulamalar temel manada konfor ve sağlıklı olmak adına gereklidir.

  • Gömülü diş çekimi,
  • Dental implant uygulamaları,
  • Protez yapımı,
  • Çene ve yüz bölgesindeki iltihapların tedavisi,
  • Diş ve çene kırıklarına yönelik tedavi,
  • Temporomandibuler eklem rahatsızlıklarına yönelik tedaviler,
  • Çene kemikleri ve kemik çevresindeki yumuşak dokuların rekonstrüksiyonu,
  • İmplant cerrahisi.

Yukarıda sıralanan tedavi ve uygulamaların yanı sıra ağız ve diş sağlığına yönelik pek çok tedavi de Baysal Sağlık tarafından sunulmaktadır. Bireylerin sağlıklı bir diş yapısı ve yaşama kapı aralamaları açısından bütün uygulamalar hijyenik koşullarda gerçekleştirilmektedir.

Dental İmplant Nedir? Kimlere Uygulanır?

Ağız Diş ve Çene Sağlığı çerçevesinde en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi d dental implanttır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sorunlar nedeniyle yaşanan diş kayıplarını telafi etmek adına tercih edilmektedir. Doğal, sağlıklı ve dayanıklı bir dişe sahip olunmasını sağlarken birden fazla diş için uygulanabilmektedir. Tedavi süresi 3 ila 6 ay devam eden dental implantta hedef hastanın diş eksikliğini gidermektir. Bu çerçevede profesyonel uygulamalar gerçekleşmektedir.

Diş Çekimi

Ağız içerisinde çeşitli nedenlerle kullanılamayacak hale gelen ya da gömülü diş olarak tabir edilen yapıların ortaya çıkmasıyla birlikte diş çekimi hizmetlerine başvurulmaktadır. Diş çekimi ile diğer dişlere zarar verebilecek olan sağlıksız dişler ağızdan uzaklaştırılır. Üstelik daha sağlıklı bir diş yapısı için de ön hazırlıklar tamamlanmış olur.

Diş Beyazlatma Tedavisi

Dişler, beyaz ve sarı arasında doğal renklere sahip olsa da zamanla meydana gelen değişimler dişlerin renklerinde ciddi farklılıklara yol açmaktadır. Bu konuda hem çevresel faktörlerin hem de beslenme alışkanlıklarının çok büyük etkisinden söz etmek gerekmektedir. Nitekim dişlerde görülen renk değişimlerinde iç veya dıştan değişen renkler söz konusu olur. Bu tür olumsuzluklara karşılık diş beyazlatma uygulaması gerçekleştiren uzmanlarımız daha sağlıklı ve doğal dişlere sahip olmanıza imkân sağlar. Doğal uygulamalarla dişlerin beyazlamasını sağlarken daha özgüvenli gülüşlere sahip olmanıza da olanak tanıyoruz.

Ağız Diş ve Çene Sağlığı Tedavilerinde Süreç

Ağız ve diş sağlığını ideal bir seviyeye taşımak adına hastaların düzenli aralıklarla tedavi olmaları gerekmektedir. Nitekim dişlerin sürekli besinlerle ilişkili olması bakteri oluşumunu tetikleyecek en önemli faktörler arasındadır. Üstelik beslenme yetersizliği ve çevresel faktörlerin de farklılaşması durumunda ağız ve diş sağlığında farklı durumlar ortaya çıkar. Bu nedenle de her hasta için tedavi süreci benzer değildir.

Baysal Sağlık uzmanları tarafından gerçekleştirilen ön kontroller çerçevesinde hasta için en ideal uygulamalar saptanır. Gerekli saptamalar yapıldıktan sonra ise diş tedavisi süreci gerçekleştirilmektedir. Bu noktada en önemli husus hastanın sağlıklı olması ve diş sağlığıyla alakalı bütün sorunlarından kurtulmasıdır.